ایمان افشاریان

ایمان افشاریان

بازیگر و کارگردان

تولد 1353

زندگینامه ایمان افشاریان

ايمان افشاريان پسر بزرگ زهرا سعيدي (بازيگر) متولد ۱۳۵۳ در شيراز است. او داراي مدرک کارشناسي ارشد ادبيات نمايشي از دانشکده هنر و معماري دانشگاه آزاد اسلامي است. او کار حرفه‌اي خود را با بازي در تله فيلم علمدار به کارگرداني جواد مرادي در سال ۱۳۶۲ در مرکز فارس آغاز کرده است.
بازي در نمايش «مادينه ديو» به کارگرداني مجيد افشاريان(پدرش) در تئاتر شهر و حضور او در تهران عرصه ديگري از فعاليت هاي هنري را به رويش گشود. بازي در مجموعه تلويزيوني شب چراغ به کارگرداني جمال شورجه در شبکه اول در سال ۱۳۷۷ توجهات را بيشتر معطوف افشاريان نمود.
افشاريان که سال‌هاي زيادي را صرف بازيگري و کارگرداني تئاترهایی همچون «ببر کاپیتان»، «پیوند خونی»، «گرگ آدمی»  در مجموعه تئاتر شهر کرده‌بود، در سال ۱۳۸۵ پس از ۱۵ سال تجربه اندوزي در تئاتر؛ به سراغ علاقه اول خود يعني ساخت فيلم رفت و اولين فيلمش با نام  اينجا پرنده بود را ساخت و تاكنون كارگرداني پنج تله فيلم به نام‌هاي «قشلاق آخر»، «آيينه‌اي در غبار»، «بي‌تابي»، «دزد شب» و «اينجا پرنده بود» را در كارنامه هنري‌اش دارد. فیلم «فردا» ساخته مشترک ایمان افشاریان و مهدی پاکدل از جمله فیلم هایی بود که به سی و دومین جشنواره فیلم فجر سال 92 در بخش نگاه نو راه یافت و مورد استقبال مردم قرار گرفت.
« جنایت و مکافات » آخرین ساخته ایمان افشاریان در عرصه تئاتر است که پاییز امسال در تماشاخانه عمارت مسعودیه به روی صحنه رفته است.

رویدادهای مرتبط با ایمان افشاریان