اشکان خطیبی

اشکان خطیبی

بازیگر

تولد ۱۳۵۷

زندگینامه اشکان خطیبی

اشکان خطیبی متولد مهرماه سال ۱۳۵۷ بازیگر، خواننده و كارگردان ایرانی میباشد که مدرک کارشناسی تئاتر را از دانشکدهٔ هنر و معماری دانشگاه آزاد دریافت کرده‌است.
خطیبی در نمایش‌های "تلفن"، "ملاقات شبانه"، "مرگ و دوشیزه"، "زمستان"، "پیشخدمت"، "آدم‌های خیس" و "مانیفست جو" و فیلم های "دفتری از آسمان"، "خیلی دور خیلی نزدیک"، "بهار قبل و بعد" و "اکباتان" ایفای نقش نموده‌است. 
از دیگر فعالیت‌های هنری او می‌توان به بازی در سریال‌های "همسفر"، "دوران سرکشی"، "زمانی برای خاکستر"، "این راهش نیست"، "اگه بابام زنده بود"، "آخرین گناه"، "از نفس افتاده"، "گل‌های گرمسیری"، "روشنایی‌های شهر" و "مزد عشق" اشاره‌ کرد که در این حوزه، جایزه بهترین بازیگر مرد دومین جشنواره فیلم کوثر را دریافت نموده‌است.
خطیبی همچنین به سازهایی چون پیانو، گیتار و نیز ساز دهنی مسلط می باشد و مديریت گروه موسیقی ترافیک را نیز بر عهده دارد. او به غیر از موسیقی و بازیگری، در زمینه نویسندگی و ترجمه نیز فعالیت میکند و تاکنون نمایشنامه‌هایی همچون "نفرین قحطی زدگان"، "غرب حقیقی"، "عشق وحشی"، "جشن"، Conection""، "سام شپارت"، "هارولد پینتر" و "جک گربرت" و "نگارش مقاله ترجمه تالیفی در روزنامه‌های همشهری و شرق" را ترجمه کرده‌است.

 

رویدادهای مرتبط با اشکان خطیبی