احسان فلاحت پیشه

احسان فلاحت پیشه

کارگردان

نویسنده و طراح صحنه

تولد 1360

زندگینامه احسان فلاحت پیشه

احسان فلاحت پیشه متولد 1360 در تهران است. او فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد کارگردانی از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران می‌باشد.

فلاحت پیشه نویسنده نمایشنامه‌های "آن‌جا آن طرف خیابان"، "طفیلی"، "جوخه"، "حفاظت-66-برجک"، "اتفاق خودش می‌افتد"، "چه روزهاب خوشی"، "مثل ماه از خیال توده ابرهای گذرا"، " با سری آشفته از جنونی کامل با داسی از هذیانی به هذیانی از رویایی به رویایی چهره‌ی مخدوشی که از فعل خود بیمناک است"، "خشت خام"، آوای بازگشتگان و ... می باشد.

او همچنین در کارنامه هنری خود اجراهایی چون "آن‌جا آن طرف خیابان"، "خانه‌ی عروسک"، "جوخه"، "حفاظت-66-برجک"، "دو نمایش همراه؛ چه روزهای خوشی و مثل ماه ..."، " با سری آشفته از جنونی کامل با داسی از هذیانی به هذیانی از رویایی به رویایی چهره‌ی مخدوشی که از فعل خود بیمناک است"، "خشت خام" و "ازدواج آقای می سی سی پی" را به ثبت رسانده است.

این نویسنده برگزاری کارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی با عنوان‌هایی از قبیل "عبور منطقی از واقعیت"، "نگارش نمایشنامه بر اساس حوادث ورزنامه‌ای"، "شخصیت؛وجود و زمان"، "موقعیت؛ استثنا و قاعده" و کارگاه های کارگردانی با مضامین "موقعیت"، "فضا"، "میزانس" و ... را در کارنامه خود دارد.

رویدادهای مرتبط با احسان فلاحت پیشه